Oprogramowanie dla transportu
strona główna - oprogramowanie dla firm transportowych
kontakt - Detlon Software
Połączenie z serwisem
strona główna | napisz do nas | połącz z serwisem
Oprogramowanie dla transportu oraz systemy ERP
OFERTA Harmonium - harmonogram czasu pracy kierowców

Detlon Software System Harmonium wersja Standard - Specyfikacja produktu

System Harmonium w wersji standard służy do automatycznego tworzenia harmonogramów.
Jest to niezbędne narzędzie pracy dla każdej firmy transportowej realizującej przewozy na liniach do 50 km. Potrafi w pełni automatycznie i samodzielnie stworzyć miesięczny harmonogram na podstawie rozkładu jazdy.
Uwzględnia wszystkie przepisy ustawy o czasie pracy kierowców a także (dla pracowników zatrudnionych na umowę o prace) przepisy kodeksu pracy.Harmonium tworzy dokumenty niezbędne podczas kontroli ITD oraz PIP

System zapewnia:
 • w pełni automatyczne tworzenie optymalnych harmonogramów
  z uwzględnieniem warunków ustawowych,
 • generację poprawnego harmonogramu tylko na podstawie rozkładu jazdy oraz listy kierowców,
 • uwzględnienie lini powyżej 50km oraz wyjazdów okolicznościowych zgodnie z obowiązującymi przepisami,
 • możliwość wprowadzenia własnych ograniczeń i warunków na tworzony harmonogram (np. planowanie urlopów, przydzielanie linii kierowcom, określenie dni jazdy),
 • możliwość wprowadzania zmian w wygenerowanym harmonogramie,
 • możliwość generacji harmonogramów wstecz,
 • zarządzanie czasem pracy kierowców, tworzenie karty pracy kierowcy,
 • zarządzanie taborem, stanem technicznym pojazdów oraz uprawnieniami kierowców,
 • łatwość wprowadzania zmian w kartotece kierowców, pojazdów czy rozkładzie jazdy z zachowaniem spójności z harmonogramami już wygenerowanymi,
 • wygodę obsługi zarówno w firmach zatrudniających kilku kierowców, jak też w przedsiębiorstwach koordynujących pracę setek pracowników,
 • bezpieczeństwo podczas kontroli ITD oraz PIP.

Generacja poprawnych harmonogramów zajmie Państwu kilka minut.

Poprzez optymalne przydzielenie kursów kierowcom system w znaczący sposób ogranicza koszty i czas pracy, wpływając na efektywniejsze zarządzanie firmą transportową.
Każda firma transportowa posiada inną specyfikę pracy, dlatego system Harmonium umożliwia pełną personalizację generowanych harmonogramów.
W zależności od potrzeb dostępna jest szybka generacja najbardziej optymalnego harmonogramu, oraz generacja uwzględniająca ograniczenia takie jak: urlopy, zmiany ranne oraz popołudniowe, przypisanie kierowcom pojazdów oraz linii, liniom pojazdów, określenie etatu kierowcy, formy zatrudnienia (również system równoważny), określenie dni specjalnych i wiele innych.
Program Harmonium potrafi optymalnie zaplanować wykorzystanie taboru.

System Harmonium jest jedynym na rynku systemem do w pełni
automatycznego tworzenia harmonogramów.

System umożliwia wygodne wprowadzanie zmian w kursach, kartotekach kierowców oraz pojazdów.
Również nanoszenie poprawek w istniejących harmonogramach odbywa się w czytelnym edytorze zapewniającym kontrolę nad ograniczeniami wynikającymi z ustawy.
Serwis firmy zawsze gotów jest pomóc w zakresie obsługi oraz, co ważniejsze, nasi specjaliści dokładają wszelkich starań aby dokładnie dopasować system do indywidualnych potrzeb klienta.

Chcą Państwo przetestować system?
Prosimy o kontakt z nami, umówimy się z Państwem na bezpłatną prezentację systemu

Przykładowe zadania dzienne (służba):
zadania dzienne

* Podczas ręcznej modyfikacji służby system na bieżąco kontroluje jej poprawność

Przykładowy grafik i kontrola poprawności:
zadania dzienne

* Na grafiku widać służby przydzielone kierowcom, dni wolne, urlop oraz chorobowe.
Podczas ręcznej modyfikacji grafiku system na bieżąco kontroluje jego poprawność


Aby zapewnić pełną, wygodną kontrolę nad realizowanymi kursami oraz czasem pracy kierowców, system Harmonium udostępnia szereg wydruków w formacie PDF.
Są to m.in. harmonogramy, grafik pracy dzienny oraz miesięczny (który może zostać powieszony w widocznym miejscu w firmie) , ewidencja czasu pracy kierowców oraz kontrola uprawnień kierowców i badań technicznych pojazdów.

Aktualizacje oraz dostosowanie do kolejnych zmian ustawowych bez dodatkowych dopłat!

Dzięki systemowi Harmonium unikną Państwo żmudnej i czasochłonnej czynności jaką jest ręczne tworzenie harmonogramów oraz dostosowania ich do zmian zachodzących w firmie.
System wprowadza stabilność oraz bezpieczeństwo w firmie. Kontrola z Inspekcji Transportu Drogowego nie postawi Państwu zarzutu braku harmonogramów lub posiadania harmonogramów niezgodnych z ustawą. Gwarantuje to uniknięcie odebrania licencji oraz kar finansowych, co w zestawieniu z niewielką ceną systemu daje wymierne korzyści.

Przydatną funkcją systemu Harmonium jest tworzenie ewidencji czasu pracy kierowców na podstawie harmonogramów. Istnieje też możliwość połączenia systemu Harmonium z Platformą ""Kadry-Płace"" rozwijaną przez naszą firmę. Umożliwia ona utworzenie list płac na podstawie danych z harmonogramu i ewidencji. Dane z list można przesłać do Programu Płatnika ZUS a także wydrukować deklaracje PIT.

Podsumowując

Harmonium nie tylko upraszcza czasochłonny proces tworzenia harmonogramu kierowców ale oferuje również unikalne opcje niedostępne w innych systemach lub narzędziach o podobnym przeznaczeniu. W rezultacie Harmonium umożliwia usprawnienie działania, obniżenie kosztów oraz zwiększenie bezpieczeństwa firmy w przypadku kontroli.


Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące oferty: KONTAKT
Sprawdź ceny systemu: CENNIK